Boca Raton, 30. 05. 2013 09.13 |

T.Š./M.F.
11

Nogometaši Nemčije so na prijateljski tekmi v ZDA s 4:2 premagali reprezentanco Ekvadorja. Elf je vodil s 4:0, po dva gola sta dosegla Lukas Podolski in Lukas Bender. Podolski je prvič premagal vratarja že v deveti sekundi tekme.

Na Floridi sta se pomerili reprezentanci Nemčije in Ekvadorja, prvi gol pa je padel že v deveti sekundi tekme, kar je eden najhitreje doseženih golov na prijateljskih tekmah. Dosegel ga je Lukas Podolski, ko je ukradel žogo branilcu in premagal vratarja Maxima Banguero. Po štirih minutah je bilo že 2:0, vodstvo je povišal Lukas Bender, premoč Nemcev pa se je še nadaljevala in po slabe pol ure igre je bilo že visokih 4:0. Po en gol sta dosegla še oba dosedanja strelca, Podolski je drugič zadel v 17., Bender pa v 24. minuti. V 45. minuti je prvi gol za tekmeca dosegel Antonio Valencia, v končnici tekme, v 84. minuti pa je bil uspešen kapetana Walter Ayovi za končnih 4:2. Nemčija pod vodstvom selektorja Joachima Löwa je igrala v precej pomlajeni zasedbi.