New York, 01. 08. 2014 08.51 |

Nogometaši aktualnega nemškega prvaka münchenskega Bayerna so na prijateljski tekmi v New Yorku z 1:0 premagali Chivas iz Guadalajare. Za zmago Bavarcev proti mehiškemu moštvu je v prvem polčasu zadel Claudio Pizzaro.

Varovanci Pepa Guardiole, ki se na novo sezono (tako kot številna evropska moštva) pripravljajo onstran 'velike luže', so proti Chivasu vseskozi prevladovali, a njihovi napadi so bili bolj kot ne jalovi. Edini gol na tekmi je sicer padel že v 10. minuti. Najboljši posameznik obračuna Franck Ribery je natančno podal iz kota, z glavo pa je zadel izkušeni perujski napadalec Claudio Pizzaro. Bavarci so tudi po doseženem golu še naprej nizali napade, ki so po večini potekali preko razpoloženega Riberyja, a so bili v zaključkih akcij neuspešni. V prvem polčasu je še enkrat nevarno zapretil Pizzaro, v drugem pa sta bila najbližje golu novinec Robert Lewandowski in Ribery. Rezultat se do konca tekme več ni spremenil in ostalo je pri minimalni zmagi aktualnih nemških prvakov.