Ljubljana, 10. 11. 2012 16.54 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 7 min
M.J./STA/B.C.
19

Nogometaši Celja so v 18. krogu 1. slovenske nogometne lige izgubili proti Luki Koper z 0:1. Slovenski podprvaki iz Ljubljane pa so se znesli nad Kranjčani, s katerimi so v Stožicah pometli s 5:1. Zmagi v gosteh so slavili tudi Rudar in Domžale. Prvi so slavili v Novi Gorici, drugi pa v Murski Soboti.

Velenjčani so tekmo v Novi Gorici izvrstno začeli, saj je Dalibor Radujko že v drugi minuti svojo ekipo popeljal do vodstva po strelu od daleč v desni spodnji kot. Dobrih pet minut zatem je imel Elvis Bratanović priložnost za povišanje vodstva, a je njegov strel z nogo obranil Vasja Simčič. V živahnem začetnem obdobju so do svoj priložnosti pršili tudi domači, ko je Dejan Žigon v kazenskem prostoru prišel do strela, vendar se je z izvrstno obrambo izkazal Matjaž Rozman. V 17. minuti pa so gostitelji doživeli nov hladen tuš. Matej Podlogar je po kotu prišel do odbite žoge, jo podal do Sebastjana Berka, ki je matiral Simčiča. Takoj po golu so belo-modri malce pritisnili proti vratom Rudarja, prišli do nekaj strelov, ki pa niso bili dovolj dobri za znižanje zaostanka. Nov udarec so domači doživeli v 48. minuti. Miha Gregorič, zadnji mož obrambe, si je po prekršku nad Bratanovićem prislužil neposredni rdeči karton in moral iz igre. Takoj zatem so milimetri ločili Velenjčane od povišanja vodstva, saj je Rajko Rotman zatresel prečko. Kljub igralcu manj pa so Novogoričani poskušali vse, da bi iz tekme izvlekli največ. Imeli so pobudo, v 62. minuti pa tudi lepo priložnost, ko se je sam pred Rozmanom znašel Dejan Žigon, a je bil velenjski vratar uspešnejši. Potem ko domačim nikakor ni uspelo ukaniti obrambe gostov, so knapi potrdili zmago v 87. in 90. minuti, najprej so zadeli po samostojni akciji Bratanovića, nato pa je prav po Bratanovićevi podaji zabil še Branislav Čonka.

V Stožicah je počila petarda

Anej Lovrečič
Anej Lovrečič FOTO: Damjan Žibert
Olimpija je tekmo odločila praktično že v prvem polčasu. Zeleno-beli so se dobro znašli proti Kranjčanom, ki so v želji po všečni, odprti igri puščali prostor za domače akcije. Triglavani so prvi zagrozili, ko je poskus z glavo Edvina Zolića Aleksander Šeliga obranil. Domači so povedli v 19. minuti. Anže Zorc je prišel do strela z desetih metrov, Žan Pelko je njegov prvi poskus odbil, v drugo pa je mladi ljubljanski nogometaš žogo poslal pod prečko. Takoj po golu je Šeliga dobil medsebojni dvoboj z Enisom Đurkovićem, njegov kolega v kranjskih vratih pa si je v 27. minuti privoščil napako, ki jo je kaznoval Nikola Nikezić z golom za 2:0. Minuto pred koncem prvega dela je Zolić v kazenskem prostoru zrušil Zorca in zakrivil enajstmetrovko, ki jo je zanesljivo izvedel Nikezić.

Po mirnejšem uvodu drugega polčasa so za zanimivejše dogajanje poskrbeli gosti, ki so v 57. minuti znižali zaostanek, potem ko je Đurkovićevo podajo z leve strani Aris Zarifović preusmeril v lastno mrežo. Tekma se je v teh trenutkih razživela, posebej nevarni pa so bili gosti, ki so nanizali nekaj lepih priložnosti, a se v 71. minuti znova znašli v zaostanku treh golov, potem ko je z roba kazenskega prostora zadel Anej Lovrečič. Končni izid je postavil Filip Valenčič v 85. minuti, ko je zadel z dobrih 20 metrov. Gosti so tekmo končali le z deseterico, saj je v 90. minuti Marko Roškar dobil rdeči karton, potem ko je kot zadnji mož obrambe nepravilno ustavil Valenčiča.

Koprska obrambna igra vzdržala

Koprčani so v Celju povedli v 21. minuti iz svoje prve prave priložnosti. Ivica Guberac je izvedel prosti strel, podal v kazenski prostor, kjer je Bojan Đukić z glavo ugnal Matica Kotnika. Celjani so bili boljši tekmec, imeli so pobudo, a je koprska obramba dobro opravljala svoje delo. Kar precej strelov domačih je bilo nenatančnih, so pa bili gostitelji zelo nevarni v 20. minuti, ko je Gregor Bajde zadel vratnico.

Koprčani so od 54. minute igrali z igralcem manj, saj je Daniel Bradaschia dobil drugi rumeni karton. Kmalu zatem je bil s prostega strela le malce premalo natančen Benjamin Verbič, kljub trudu pa domačim ni uspelo unovčiti številčne premoči. Koprčani so zadrževali žogo, kolikor se je dalo, vendar izpeljali tudi nevarno akcijo v 75. minuti, ko je Marko Krajcer preprečil veselje Denisu Popoviću. Slednji je bil nenatančen še v 84. minuti, ko je slabo zaključil protinapad po Bajdetovi napaki. Zadnjo priložnost za spremembo izida so imeli domači v 90. minuti, ko je Kolsi po podaji Mateja Rapnika žogo poslal mimo gola.

Domžalčani do dragocene zmage v gosteh

Že v prvi minuti so gosti izvedli nevaren napad, Dejan Gerić se je sprehodil skozi obrambo domačih in močno sprožil čez okvir Murinih vrat. Domači so vrnili udarec v šesti minuti. Po gneči v kazenskem prostoru Domžal je najprej poskušal Rok Buzeti, po odbiti žogi pa še Erik Janža, ki je nato poslal uporaben predložek v sredino, kjer je Arpad Vaš z volejem streljal visoko čez vrata. Nejc Skubic je v 21. minuti nevarno ogrozil vrata domačih, njegov strel z 18 metrov je le za las zgrešil cilj. Tri minute pozneje so se gostje veselili vodstva, svoj prvenec v barvah Domžal pa je slavil Goran Vuk. Ta se je po globinski podaji sam znašel pred Filipom Drakovićem in z natančnim strelom s 14 metrov zadel levi kot vrat domačega vratarja. Do konca polčasa je igra potekala med kazenskima prostoroma, gosti so bili zadovoljni z vodstvom, domači pa brez idej in povsem nemočni, da bi resneje ogrozili vrata Domžal. V nadaljevanju se je prva priložnost ponudila Muri. Damjan Bohar je po napaki domžalske obrambe zaposlil Stanleyja Opoka Aboraha, ki pa je meril previsoko. Kazen je sledila v 55. minuti, ko je domači vratar Filip Drakovič na videz nenevarno akcijo spremenil v drugi zadetek gostov.

Domžalčani so se veselili zmage v Fazaneriji.
Domžalčani so se veselili zmage v Fazaneriji. FOTO: Aljoša Kravanja
Žogo je nesrečno podal na nogo Slobodanu Vuku, ki mu ni bilo težko zadeti mreže. Isti igralec bi lahko v 63. minuti rešil vprašanje o zmagovalcu, vendar je Muro z dobrim posredovanjem rešil Drakovič. Gostitelji so se v igro vrnili v 73. minuti, ko je Mate Eterovič z močnim in natančnim strelom zadel za 1:2. Do konca srečanja so muraši pritiskali in poskusili izenačiti, vendar je vse njihove poskuse ustavil vratar Nejc Vidmar. Tako je bil uspešen pri poskusih Arpada Vaša in Damjana Boharja, tik ob koncu tekme pa je ukrotil še strel Dragana Jeliča.

Rutinirana zmaga Maribora

Mariborčani so takoj dali vedeti gostom, da bodo tokrat težko prišli do kakega presenečenja. Odločno so začeli in imeli v tretji minuti prvo priložnost prek Nikole Komazeca, ki je z glavo zgrešil cilj. Potem ko je v osmi minuti zgrešil še Agim Ibraimi, pa je v deseti Alen Ploj povedel domače v vodstvo, potem ko je zadel z glavo po podaji Ibraimija z leve strani. Gosti so prvič zagrozili v 16. minuti, Mitja Rešek je z leve strani prodrl v kazenski prostor, z dobrim posredovanjem pa se je izkazal Jasmin Handanović. Po malce bolj umirjenem nadaljevanju so Mariborčani prednost podvojili v 41. minuti. Dejan Mezga je podal, Komazec pa z nogo žogo mimo vratarja potisnil v mrežo.

Jasmin Handanović
Jasmin Handanović FOTO: Damjan Žibert

V uvodu drugega dela so oboji sprožili po nekaj strelov, pri gostih Klemen Bingo v 51. ter Robert Kurež v 56. in 57. minuti, pri domačih pa Ibraimi v 55., ko je s prostega strela meril malce mimo vrat, in 61. minuti ter Dejan Mezga v 62. minuti. V 72. minuti je imel Ploj po podaji Marcosa Tavaresa na voljo veliko priložnost za povišanje vodstva. Mariborčan je že obšel Tomaža Murka, a je ta znova hitro reagiral in preprečil zadetek, tako kot tudi v 81. minuti po poskusu Roberta Berića in 88. po strelu Martina Milca nekoliko z desne strani. V sodniškem dodatku je Aluminiju uspelo zabiti častni gol. Gregor Režonja je izvedel prosti strel, v kazenskem prostoru pa je bil najspretnejši Bingo, ki je z glavo matiral mariborskega vratarja.

Maribor – Aluminij 2:1 (2:0)
Celje – Luka Koper 0:1 (0:1)
Olimpija – Triglav 5:1 (3:0)
Gorica – Rudar Velenje 0:4 (0:2)
Mura 05 – Domžale 1:2 (0:1)