Sao Paulo, 12. 07. 2012 08.46 |

V finalu za naslov brazilskega pokalnega zmagovalca sta se pomerila Palmeiras in Coritiba. Palmeiras je s skupnim izidom 3:1 na dveh odigranih tekmah osvojil naslov, prvega pomembnejšega po letu 1999.

Nogometaše Palmeirasa, ki jih  vodi nekdanji selektor Brazilije, Portugalske, pa recimo tudi nekdanji trener Chelseaja Felipe Scolari, so na prvi tekmi zmagali z 2:0 in si na stežaj odprli vrata do prve odmevnejše lovorike v klubski vitrini po letu 1999, ko so osvojili pokal Libertadores. To jim je uspelo z remijem na povratni tekmi in so s skupnim izidom 3:1 osvojili brazilski pokal. Prvi gol na tekmi je iz prostega strela v 16. minuti dosegel igralec Coritibe Ayrton, le štiri minute pozneje pa je Betinho postavil končni izid tekme.