Sao Paulo, 12. 07. 2012 16.18 |

Nogometaši Palmeirasa so osvojili naslov brazilskih pokalnih prvakov, slavje njihovih navijačev v Osascu, delu Sao Paola, pa se je končalo tragično.

V slavju je prišlo do streljanja, v katerem je bilo ubitih osem ljudi. Policija še preiskuje, ali je bil incident posledica neprimernega veselja ali so imeli za zdaj neznani morilci drugačne motive. Nogometaši Palmeirasa so zmagovalci brazilskega pokala, potem ko so na povratni tekmi finala remizirali (1:1) s Coritibo in se s skupnim izidom 3:1 veselili pokalnega naslova. Prvi so sicer zadeli nogometaši Coritibe, ko je bil iz prostega strela v 16. minuti natančen Ayrton, že štiri minute pozneje pa je za izenačenje z glavo poskrbel Betinho.

Luiz Felipe Scolari
Luiz Felipe Scolari FOTO: Reuters

Varovanci slovitega stratega Luiza Felipeja Scolarija so osvojili prvo večjo lovoriko po letu 1999, ko so bili zmagovalci pokala libertadores. To je za Palmeiras deseti naslov v domovini; poleg tega ima osem naslovov brazilskega prvaka, leta 1998 pa se je prav tako veselil pokalnega naslova. Palmeiras si je ob pokalnem naslovu prislužil tudi nastopanje na pokalu libertadores naslednje leto, južnoameriški različici evropske lige prvakov. Ob Palmeirasu bo v tem tekmovanju nastopal tudi brazilski prvak Corinthians.