Guingamp, 13. 08. 2017 23.04 |

V drugem krogu francoskega državnega prvenstva sta se na stadionu Roudourou pomerila domači Guingamp in Paris Saint-Germain, ki je pred dnevi za rekordnih 222 milijonov evrov v svoje vrste iz Barcelone zvabil brazilskega zvedznika Neymarja. In Brazilec je že na prvi tekmi dokazal, zakaj so si ga v Parizu tako želeli. Ob zmagi s 3:0 se je namreč vpisal med strelce in temu dosežku dodal še asistenco.

Neymar že zabija v dresu PSG-ja.
Neymar že zabija v dresu PSG-ja. FOTO: AP

Težko pričakovani debi Neymarja v dresu PSG-ja, kateremu se je pred dnevi iz vrst Barcelone pridružil za rekordnih 222 milijonov evrov, so navijači Parižanov dočakali v drugem krogu francoskega državnega prvenstva. Brazilec je dobil s strani trenerja Unaia Emeryja priložnost od prve minute na tekmi z Guingampom. V napadu je zaigral skupaj z Edinsonom Cavanijem in Angelom Di Mario in takoj bil eden bolj vidnih na zelenici. Gledalci sicer v prvem polčasu niso videli zadetkov, čeprav so bili Parižani zelo dejavni v napadalni tretjini. Nedolžni niso bili niti domačini, ki so svoje priložnosti iskali iz protinapadov. Če se je prvi polčas končal z najmanj popularnim nogometnih izidom, pa so Parižani v drugem pokazali svojo moč. Prvi gol so sicer domačini zabili kar sami, potem ko je pred svojim golom zelo nespretno posredoval Jordan Ikoko. A gostujoči nogometaši se niso zadovoljili z minimalnim vodstvom in so bili še naprej zelo nevarni pred golom domačega vratarja Karla-Johana Johnssona. In svojo prednost so podvojili v 62. minuti, ko je Neymar z izjemno globinsko podajo zaposlil Cavanija, kateremu ni bilo težko zadeti za 2:0. Gostujoči nogometaši so se v nadaljevanju vidno trudili, da bi Brazilcu pripravili zadetek in to je v 82. minuti uspelo prav Cavaniju. Urugvajec je namreč najdražjemu nogometašu vrnil 'uslugo' iz 62. minute in mu nesebično odložil žogo v kazenskem prostoru, Neymarju pa ni bilo težko doseči prvega gola v dresu novega kluba. PSG je na koncu slavil s 3:0 in je po dveh krogih še naprej stoodstoten in si vrh lestvice deli z Lyonom, Monacom, Marseillejem in Saint-Etiennom.

Guingamp - Paris Saint-Germain 0:3 (0:0)