Brasilia, 20. 09. 2012 08.02 |

Reprezentanca Brazilije je z 2:1 premagala Argentino na prvi tekmi južnoameriškega superclasica v domači Goianii, ki sta ga obe svetovni nogometni velesili odigrali brez reprezentantov, ki nastopajo v Evropi.

Junak tekme je bil Neymar da Silva Santos Júnior, ki je v zadnji minuti sodnikovega dodatka (93.) uspešno izvedel enajstmetrovko. Pred tem je eden od argentinskih branilcev znotraj enajstmetrskega prostora branil z roko, zato je sodnik pokazal na belo točko. Sicer so na tekmi povedli Argentinci, za katere je bil v 19. minuti uspešen Juan Martinez, Brazilci pa so izenačili že šest minut pozneje, ko je po podaji Neymarja z glavo mrežo zatresel Paulinho. Druga tekma superclasica, v katerem nastopajo le nogometaši lokalnih klubov obeh držav, bo 3. oktobra v argentinskem mestu Resistencia.