Neapelj, 02. 05. 2012 09.43 |

Napoli je v 36. krogu italijanskega nogometnega prvenstva brez težav odpravil 'slovenski' Palermo (2:0) in naredil velik korak v boju za Ligo prvakov.

Že v uvodnih minutah so nogometaši poskrbeli za razburjenje na stadionu San Paolo. Domači igralec Gökhan Inler je že v peti minuti zadel prečko, Palermo pa je imel že v naslednji minuti dve lepi priložnosti za vodstvo. Nicolas Bertolo je prodrl po levi strani in našel samega Josipa Iličića, vratar Napolija Morgan De Santcis pa je strel slovenskega reprezentanta vrhunsko ubranil, zatem pa je zaustavil še poskus Abela Hernandeza. Neapeljčani so svojo premoč kronali v 16. minuti, zanesljiv izvajalec enajstmetrovke pa je bil Edinson Cavani. Dvajset minut kasneje je po podaji Gorana Pandeva vodstvo domačih ljubljencev oplemenitil Marek Hamšik.

V drugem polčasu resnejših priložnosti ni bilo. Še najbližje zadetku je bil 15 minut pred koncem Eran Zahavi, vendar se je zopet izkazal domači čuvaj mreže. V 50. minuti je Iličića zamenjal Agon Mehmeti, Armin Bačinović pa (spet) ni dobil priložnosti. Napoli ima tako s tekmo več tri točke prednosti pred Interjem, Laziem in Udinesejem, s katerimi bije bitko za poslednje mesto, ki še pelje v Ligo prvakov.