Sankt Peterburg, 11. 05. 2014 14.37 |

Derbi ruske nogometne lige med domačim Zenitom iz Sankt Peterburga in moskovskim Dinamom je prekinjen v 88. minuti zaradi vdora domačih navijačev. Gostje so takrat vodili s 4:2. Zenit je s porazom bržkone izgubil možnosti za naslov prvaka.

Nezadovoljni, ker bodo njihovi ljubljenci izgubili tekmo, ki je veljala že skoraj kot odločilna v boju za naslov prvaka in obrambi lanskoletne lovorike, so navijači ruskega Zenita iz Sankt Peterburga vdrli na igrišče in tako prekinili tekmo v 88. minuti pri rezultati 4:2 za goste iz Moskve. Eden od huliganov, ki so vdrli na igrišče, je udaril kapetana Moskovčanov Vladimirja Granata, ki se je nato šokiran ob pomoči soigralcev umaknil v slačilnico. "Vsi smo videli, kaj se je zgodilo. Eden od huliganov je napadel Granata in ga dvakrat udaril v glavo," je dejal direktor Dinama Stanislav Čerčezov.

Navijači Zenita so znani po svojem divjanju ...
Navijači Zenita so znani po svojem divjanju ... FOTO: Reuters

Ruska nogometna zveza se uradno še ni odzvala na incident, a Zenitu grozi avtomatična kazen ob takšnih dogodkih, poraz z 0:3. Vodstvo tekmovanja in disciplinska komisija zveze se bosta sestala v naslednjih dneh. Podoben incident se je na dvoboju teh ekip v St. Peterburgu zgodil tudi v prejšnji sezoni, takrat je eden od navijačev Zenita na igrišče vrgel baklo, ki je zadela vratarja tekmecev Antona Šunina, klub iz St. Peterburga pa je za zeleno mizo tekmo izgubil z 0:3. Plačati je moral še 35.000 evrov kazni in dve tekmi odigrati pred praznimi tribunami.

Zenit je imel pred porazom proti Dinamu vse v svojih rokah in bi v četrtek sam odločal o svoji usodi. Zmaga v zadnjemu krogu bi mu zanesljivo prinesla nov naslov prvaka, sedaj pa se bosta za lovoriko na medsebojni tekmi bržkone udarila Lokomotiva in CSKA.

Zenit - Dinamo Moskva 2:4 (1:1)
Danny 6., Keržakov.; Jusupov 35., Fernandez 57., Noboa 65., Kuranyi 71.