Belo Horizonte, 04. 04. 2013 12.46 |

Nogometaši Atletica Mineira so v obračunu skupinskega dela pokala Libertadores s 5:2 ugnali argentinski Arsenal. Blestel je Ronaldinho, ki je za gostitelje zabil dva gola, predvsem drugi pa je bil prava mojstrovina.

Atletico Mineiro je v petem krogu dosegel še peto zmago, veliko zaslug za to pa gre pripisati Ronaldinhu. Gostitelji so sicer že v 10. minuti povedli po zaslugi Diega Tardellija. Zgolj štiri minute pozneje je s svojim prvim golom na tekmi prednost podvojil Ronaldinho. Nogometaši Arsenala so se v igro vrnili še pred koncem prvega polčasa, ko je zadel Diego Braghieri. Za dva gola naskoka Atletica Mineira je že v prvi minuti nadaljevanja poskrbel Luan. Nato je na sceno znova stopil Ronaldinho. Nekdanji član PSG, Barcelone in Milana je s prefinjenim strelom zadel zgornji desni kot vrat vratarja Cristiana Campestrinija ter razblinil dvome o zmagovalcu. Gledalci na stadionu Raimundo Sampaio so videli še dva izjemna gola. Najprej je zaostanek Arsenala s pravo "bombo" znižal Dario Benedetto, za končni rezultat 5:2 pa je poskrbel Alecsandro.