Ljubljana, 12. 08. 2012 11.53 |

Slovenski nogometni reprezentant Tim Matavž, ki brani barve nizozemske ekipe PSV iz Eindhovna, se je že v prvem krogu prvenstva vpisal med strelce. PSV je žal moral priznati premoč domači ekipi RKC Waalwijk, ki je slavila s 3:2.

PSV je po osvojenem super pokalu prvenstvo začel z nepričakovanim porazom. Varovanci novega trenerja Dick Advocaata so morali priznati premoč gostiteljem RKC Waalwijku. Slovenski reprezentančni napadalec Tim Matavž je v igro prišel v 34. minuti, ko je zamenjal v konici napada poškodovanega Georginio Wijnalduma. Slovenski napadalec se je pod vodstvom Advocaata pred novo sezono znašel pod kritikami trenerja in na rezervni klopi. Ponujeno priložnost je izkoristil na najlepši možni način in se med strelce vpisal v 72. minuti, ko je zmanjšal zaostanek na 2:3.