Barcelona, 30. 01. 2014 11.49 |

Barcelona se je zanesljivo uvrstila v polfinale španskega kraljevega pokala. Katalonci so izločili Levante s skupnim izidom 9:2, trener Gerardo Martino pa je bil zadovoljen z igro in pristopom svojih varovancev. Po poškodbi je znova zaigral Iniesta.

Na povratni tekmi v igro sploh ni vstopil prvi zvezdnik katalonske zasedbe Leo Messi, se je pa po štirih tekmah premora zaradi poškodbe v moštvo vrnil Andres Iniesta in odigral 45 minut. "Dobro sem se počutil, občutek je, da se stvari odvijajo tako kot je treba. Vedno je potrebno biti previden po poškodbi. Tekma je bila dobra priprava za prvenstveno nedeljsko tekmo in trenutno igramo dobro. Najbolj zahteven in najboljši del sezone šele prihaja," je povedal Iniesta za spletno klubsko stran. Na stadionu Camp Nou se je zbralo le dobrih 25 tisoč gledalcev, precej manj kot običajno, saj je močno deževalo, Iniesta pa je bil vseeno vesel njihove podpore: "Rad bi se zahvalil navijačem za podporo, ker vremenski pogoji niso bili najbolj ugodni."

Zadovoljen je bil tudi trener Gerardo Martino, predvsem zaradi pristopa njegovih varovancev. "Prvih 15 minut me je skrbelo, a potem je bilo 75 minut dobrih in intenzivnih in fantje so pokazali, da so stvar vzeli resno. Drugo tekmo smo odigrali z spoštovanjem, intenzivnostjo in željo, da to čim bolje opravimo. Priložnost sem dal tudi drugim igralcem, vsi si zaslužijo priložnost," je povedal Martino.

Pasica španski kraljevi pokal četrtfinale (povratne tekme)