Stockholm, Manchester, 03. 08. 2016 22.04 |

Ž.L./T.Š.
23

V Stockholmu sta se v okviru mednarodnega pokala prvakov (ICC) pomerila španski prvak Barcelona in angleški prvak Leicester City. Zmage s 4:2 so se veselili Katalonci, za katere je dva zadetka prispeval Munir. Na drugi strani se je z dvema goloma izkazal Ahmed Musa.

Barcelona, ki je hitro zagospodarila na igrišču in bi lahko povedal že v uvodnih petih minutah, je svoj prvi zadetek dosegla v 26. minuti. Čeprav je imel tudi Leicester svoje priložnosti, še posebej je bil aktiven mladi Demarai Gray, je ponos Katalonije povedel preko Munirja El Haddadija. Varovanci Claudia Ranierija so 'zaspali' v obrambi in Lionel Messi je s krasno globinsko podajo našel mladega Španca, ki je suvereno premagal Rona-Roberta Zielerja za 1:0. Barca je še naprej pritiskala in kmalu so varovanci Luisa Enriqueja vodili že z 2:0. Znova je bil v vlogi asistenta Messi, ki je tokrat zaposlil Luisa Suareza, ta je nato z veliko mero sreče in po nekaj odbojih žoge od angleških branilcev, uspel priti do strela in povišal prednost svojega moštva.

Ob koncu polčasa je Leicester znova malce pritisnil, a nov zadetek pa je dosegla Barcelona. V zadnjih sekundah prvega polčasa so Katalonci izvedli bliskovit protinapad. Znova sta bila v glavnih vlogah Messi in Suarez, ki sta si izmenjala hitro podajo. Urugvajec pa je nato poslal žogo do Munirja, ki si jo je lepo ustavil in nato z natančnim strelom poslal žogo za hrbet Zielerja za 3:0. To je bil tudi izid polčasa.

Nogometaši Barcelone so s 4:2 odpravili angleške prvake.
Nogometaši Barcelone so s 4:2 odpravili angleške prvake. FOTO: AP

Drugi polčas pa je silovito otvoril Leicester City. Novinec in hkrati rezervist Ahmed Musa je v 47. minuti silovito potegnil z žogo, preigral kar nekaj nogometašev Barcelono in nato hladnokrvno poslal žogo za hrbet nemočnega Jordija Masipa. Na semaforju je tako pisalo 3:1. Potrebno je omeniti, da sta oba stratega na začetku drugega polčasa opravila kopico menjav in prav ena iz med njih je bil strelec Musa. V 66. minuti pa se je znova med strelce vpisal Musa. Po hudi napaki v obrambi Barcelone je do žoge prišel Jeffrey Schlupp in lepo podal v osrčje kazenskega prostora, kjer pa se je s hitro reakcijo najbolje znašel Musa in še drugič v večeru premagal Masipa. Kar naenkrat je na semaforju pisalo 3:2 in Leicester je bil znova v igri.

Po drugem zadetku so nogometaši angleških prvakov kar naenkrat dobili 'krila' in silovito pritisnili na vrata Barcelone in iskali izenačenje. Na drugi strani je v 71. minuti s strelom razdalje poskusil Sergio Busquets, a je Zieler s skrajnimi močmi žogo zbil v kot. Kmalu za tem je priložnost zapravil še Suarez, čeprav se je znašel sam pred Zielerjem, a je bil s težkega položaja s strani nekoliko nenatančen. Na drugi strani je znova nekajkrat zapretil Musa, ki je povzročal branilcem Barcelona hude težave, a zadetka ni uspel doseči. Na drugi strani pa je v 84. minuti četrti gol za Katalonce zabil komaj 17-letni Rafa Mujica.

Mladenič je zadetek za 4:2 tudi bučno proslavil. Do konca srečanja se izid ni več spremenil in Barcelona je tako vknjižila zmago s 4:2. Leicester pa je po porazu s PSG-jem (4:0) doživel še en poraz proti ekipi, s katero se bo lahko v letošnji sezoni pomeril v elitni Ligi prvakov. Leicester pred začetkom sezone čaka še ena tekma in sicer v nedeljo, ko se bo z Manchester Unitedom pomeril za angleški superpokal (Community Shield).

Barcelona - Leicester City 4:2 (3:0)
Munir 26., 45., Suarez 34., Mujica 84.; Musa 48., 66.