New York, 02. 08. 2015 11.58 |

Legendarni nekdanji nogometaš angleške ekipe Chelsea Frank Lampard je s porazom začel svoje nastope v ameriški lig MLS. Ekipa Montreal Impact je premagala njegov New York City FC s 3:2.

Frank Lampard je v igro vstopil v 69. minuti in zaokrožil zvezdniško trojico New Yorka, ki jo sestavljata še Italijan Andrea Pirlo in Španec David Villa. Dvoboj je odločil Ignacio Piatti z dvema zadetkoma, enim iz enajstmetrovke (84. minuta), tretji gol za kanadsko zasedbo pa je zabil Dominic Oduro. Villa je za domače prav tako zadel iz kazenskega strela, podal pa je tudi pri drugem zadetku domačih, ki je uspel Thomasu McNamari (85.). Nekdanji angleški nogometni reprezentant Lampard zaradi poškodba mečne mišice pred tem v tej sezoni ni igral. Sedemintridesetletni nekdanji igralec West Hama, Chelseaja in Manchester Cityja je že lani podpisal pogodbo z ameriško ekipo, a zanjo doslej ni odigral nobene tekme, saj je - kot posojen igralec - nato celotno prejšnjo sezono branil barve ekipe iz Manchestra.

David Villa
David Villa FOTO: Reuters

Lampard je avgusta lani končal svojo reprezentančno kariero, med letoma 1999 in 2014 pa je za angleško izbrano vrsto odigral 106 tekem in dosegel 29 golov.