Rio de Janeiro, 07. 06. 2014 09.20 |

Na zadnjem testu pred začetkom SP je Nemčija s 6:1 premagala Armenijo, v zgodovino pa se je vpisal Miroslav Klose, ki je zadel v 76. minuti in je zdaj sam na prvem mestu lestvice najboljših nemških strelcev.

Mesut Özil
Mesut Özil FOTO: Reuters

Prvi polčas srečanja med Nemčijo in Armenijo se je končal brez zadetkov, v drugem pa jih je padlo kar sedem; šest v mrežo Armencev. Junak srečanja je bil veteran Mirioslav Klose, ki si je od 6. septembra 2013 delil prvo mesto strelcev z legendarnim Gerdom Müllerjem, Klose pa je zadel 69 in je zdaj sam na prvem mestu. Za elf so zadeli še Andre Schurrle, Lukas Podolski, Benedikt Höwedes in dvakrat Mario Götze. Edini gol za Armenijo je zabil Henrik Mhitarjan, ki je bil uspešen z enajstih metrov.