Sydney, 14. 01. 2015 12.21 |

Nogometaši Kitajske so se po 11 letih uvrstili v četrtfinale azijskega prvenstva, potem ko so v drugem krogu skupine B z 2:1 v Sydneyju premagali Uzbekistan. V drugi tekmi skupine je Saudska Arabija s 4:1 ugnala Severno Korejo.

• Vrhunci tekme Savdska Arabija - Severna Koreja
    02:29
    Vrhunci tekme Savdska Arabija - Severna Koreja
  • Vrhunci tekme Kitajska - Uzbekistan
    02:01
    Vrhunci tekme Kitajska - Uzbekistan

Kitajci so po prvem polčasu po golu Odila Ahmedova zaostajali, a že v 55. minuti prek Wu Xija izenačili, tekmo pa je odločil Sun Ke v 68. minuti, le dve minuti zatem, ko je kot rezervist vstopil na igrišče. Trikratni prvaki, nogometaši Saudska Arabije, so hitro preboleli poraz proti Kitajski in zanesljivo premagali Severno Korejo. Ta je sicer dosegla prvi gol na prvenstvih po 23 letih, Ryang Yong Gi jih je v 11. minuti celo povedel v vodstvo, toda že ob polčasu je bilo po golu Naifa Hazazija v 37. minuti izenačeno. Arabce je v vodstvo popeljal Mohammed Al Sahlawi, ki se je med strelce vpisal v 52. in 54. minuti, končni izid pa je v 77. minuti postavil Nawaf Alabid.