Buenos Aires, 14. 11. 2015 10.23 |

Veliki derbi 3. kroga južnoameriških kvalifikacij za nastop na SP 2018 v Rusiji med Argentino in Brazilijo se je v Buenos Airesu končal z 1:1. Nogometna "klasika" bi se morala odviti že dan prej, a jo je močan naliv, ki je povsem "potopil" igralno površino na legendarnem stadionu Monumental, odnesel.

• Velik naliv odplaknil derbi med Brazilijo in Argentino
    01:04
    Velik naliv odplaknil derbi med Brazilijo in Argentino
  • Močno deževje v Buenos Airesu odneslo tekmo med Argentino in Brazilijo
    01:18
    Močno deževje v Buenos Airesu odneslo tekmo med Argentino in Brazilijo

Argentina je povedla z golom Ezequiela Lavezzija v 34. minuti, Brazilci so preko Lucasa Lime izenačili v 58. minuti. Po treh krogih je v vodstvu Ekvador (9 točk) pred Čilom (7) in Urugvajem (6), Brazilija je s štirimi točkami četrta, Argentina, ki je še brez zmage, pa je deveta z dvema točkama. Neposredno uvrstitev na svetovno prvenstvo v Rusiji si bodo zagotovile prve štiri reprezentance, peta ekipa pa se bo v dodatnih kvalifikacijah za uvrstitev na mundial merila z zmagovalcem oceanske skupine.