Brisbane, 17. 01. 2015 12.13 |

Južna Koreja je v tretjem krogu azijskega nogometnega prvenstva v boju za zmago v predtekmovalni skupini A premagala gostiteljico Avstralijo z 1:0. V drugi tekmi skupine je Oman z istim rezultatom premagal Kuvajt (1:0).

• Vrhunci tekme Avstralija - Južna Koreja
    01:59
    Vrhunci tekme Avstralija - Južna Koreja
  • Vrhunci tekme Oman - Kuvajt
    01:43
    Vrhunci tekme Oman - Kuvajt

V Brisbanu je Lee Jung-Gi v 32. minuti Južno Korejo popeljal v vodstvo in obenem postavil tudi končni izid tekme. Gostitelji, ki so bili pred tem prvi v skupini, so izgubili eno mesto, vendar so prav tako kot Korejci napredovali v nadaljevanje tekmovanja.

Oman je v Newcastlu prišel do prve zmage na azijskem prvenstvu po letu 2004. Vratarja Kuvajta je premagal Abdulaziz Al Muqbali in v 69. minuti odločil srečanje ekip, ki nista imeli nobene možnosti več za uvrstitev v drugi del tekmovanja.