Manchester, 14. 12. 2017 11.25 |

Po minimalni prvenstveni zmagi nogometašev Manchester Uniteda proti Bournemouthu (1:0) – strelec zmagovitega zadetka je bil sredi 1. polčasa Romelu Lukaku – je minuto slave, kot nič kolikokrat do zdaj, vnovič požel strateg rdečih vragov Jose Mourinho. Kljub dejstvu, da je po porazu na mestnem derbiju sam izjavil, da je letošnja izvedba premier lige bolj ali manj odločena, je novinarju slovitega BBC-ja zatrdil nasprotno ...

Nogometaši Manchester Uniteda so z novo prvenstveno zmago, tokrat proti Bournemouthu z 1:0 z zadetkom Romeluja Lukakuja sredi 1. polčasa, ohranili 2. mesto na prvenstveni lestvici z 11 točkami zaostanka za vodilnim mestnim rivalom Manchester Cityjem.

Trener Manchester Uniteda Jose Mourinho še vedno verjame v preobrat in končno slavje rdečih vragov v letošnji izvedbi premier lige. FOTO: AP
Toda na mestni derbi z minulega konca tedna, ki ga je z 2:1 dobilo moštvo Josepa Guardiole, očitno še ni pozabil strateg rdečih vragov Jose Mourinho, ki je po obračunu z Bournemouthom v pogovoru z novinarjem slovitega BBC-ja kljub dejstvu, da je po porazu sam izjavil, da je sanj o morebitnem naslovu državnega prvaka na Otoku konec, obrnil 'ploščo' ter znova navdušil z edinstvenim odgovorom.

"Tega nikoli nisem izjavil. Dejal sem, da gremo tekmo po tekmo. In da nas ne zanimajo kakršne koli kalkulacije. Na vsaki naslednji tekmi bomo skušali osvojiti nove tri točke, kaj pa nam bo to prineslo na koncu sezone, bo treba še malce počakati. Če pa vi, mediji, pravite, da je že zdaj vsega konec, je najbolje, da jo nemudoma mahnem v tople kraje," znova ni razočaral senzacionalističnih izjav željnih Britancev Jose Mourinho.