Philadelphia, 15. 04. 2017 11.03 |

Goli z velike razdalje so v nogometu vselej nekaj posebnega. Skozi zgodovino smo ljubitelji lepe igre videli že veliko spektakularnih zadetkov. Slovencem bo v spominu ostal tisti zadetek Mileta Ačimovića proti Ukrajini. Na tekmi severnoameriške lige MLS med Philadelphio in New Yorkom pa je nekaj podobnega uspelo Davidu Villi. Gol, na katerega bi bil ponosen prav vsak nogometaš, in gol, ki si ga je vredno ogledati večkrat.

David Villa še naprej, čeprav je star 35 let, navdušuje ljubitelje nogometa.
David Villa še naprej, čeprav je star 35 let, navdušuje ljubitelje nogometa. FOTO: AP

Na tekmi 6. kroga ameriške lige MLS sta se na stadionu Talen Energy pomerila domača Philadelphia Union in New York City. Gostje so povedli v 52. minuti, ko je zadel Jack Harrison. In ko je že kazalo, da bo ostalo pri minimalni zmagi New Yorka, je v 90. minuti na sceno stopil David Villa. Nekdanji as Barcelone in Valencie je nekaj metrov čez polovico igrišča dobil dvoboj z domačim branilcem in v hipu opazil, da vratar Andre Blake stoji nekoliko zunaj svojih vrat. Španec ni okleval in nemudoma sprožil ter z izjemnim 'lobom' postavil končni izid srečanja v korist New Yorka (0:2). Gol, vreden večkratnega ogleda, in gol, ki bo zagotovo med kandidati za enega najlepših to sezono. New York se je sicer s tretjo zmago znova zavihtel na vrh vzhodne konference v ligi MLS. V šestih krogih je zbral deset točk.

Philadelphia Union – New York City 0:2 (0:0)