Toronto, 15. 07. 2015 08.31 |

Na nogometnem prvenstvu Severne in Srednje Amerike ter Karibov (Concacaf) sta znana udeleženca četrtfinala iz skupine B. Jamajka si je z zmago proti Salvadorju z 1:0 zagotovila prvo mesto, napredovali so tudi Kostaričani. V zadnjem krogu so igrali neodločeno 0:0 s Kanado.

• Vrhunci tekme Jamajka - Salvador
    01:56
    Vrhunci tekme Jamajka - Salvador
  • Vrhunci tekme Kanada - Kostarika
    01:55
    Vrhunci tekme Kanada - Kostarika

Na tekmovanju za zlati pokal so Jamajčani pod vodstvom nemškega selektorja Winfrieda Schäferja predtekmovanje končali brez poraza. Minimalna zmaga proti Salvadorju je pomenila, da ima Jamajka sedem točk. S prvim mestom v skupini pa si je zagotovila tudi teoretično lažjega tekmeca v četrtfinalu, kjer se bo pomerila s presenečenjem turnirja s Haitija. Edini zadetek na tekmi je dosegel Garath McCleary v 72. minuti, zadnjih deset minut pa so Jamajčani igrali le z desetimi, ker je rdeči karton dobil Darren Mattocks.

Winfried Schäfer
Winfried Schäfer FOTO: Reuters

Medtem ko so Jamajčani slavili, pa so bili močno razočarani v kanadskem taboru. Sogostiteljici tekmovanja je Kostarika, lanska udeleženka četrtfinala svetovnega prvenstva, preprečila še zadnje minimalne možnosti za napredovanje. Kostarika je z izidom 0:0 napredovala v četrtfinale, Kanadčani pa so predtekmovanje končali celo na zadnjem mestu in so brez enega samega doseženega gola. Junak tekme na kostariški strani pa je bil Bryan Ruiz, ki je ob koncu pospravil žogo z golove črte ob nevarnem poskusu Andreja Hainaulta.

Kostarika se bo v četrtfinalu pomerila z drugo ekipo skupine C, Trinidadom in Tobagom ali Mehiko.