Brisbane, 19. 01. 2015 12.41 |

Iran se je na azijskem prvenstvu, ki poteka v Avstraliji, brez poraza uvrstil v četrtfinale. V tretjem krogu predtekmovalne skupine C je premagal Združene arabske emirate z 1:0. Tudi njegovi tekmeci so si že pred tem zagotovili nadaljevanje tekmovanja.

• Vrhunci tekme Iran - Združeni arabski emirati
    01:36
    Vrhunci tekme Iran - Združeni arabski emirati
  • Vrhunci tekme Katar - Bahrajn
    01:59
    Vrhunci tekme Katar - Bahrajn

Reza Ghoochannejhad je v Brisbanu edini zadetek dosegel v sodnikovem podaljšku prav ob koncu igralnega časa. Četa trenerja Carlosa Queiroza si je s tem zagotovila tretjo zmago na tretji tekmi in se bo tako na naslednji tekmi verjetno izognila japonski reprezentanci, favoritinji skupine D. Najverjetnejši četrtfinalni tekmec je Irak, sosed, s katerim ima Iran burno zgodovino.

Trije zadetki so padli v Sydneyju, kjer se je Bahrajn z zmago nad gostitelji SP leta 2022 izognil zadnjemu mestu v skupini. Sayed Dhiya je dosegel prvi zadetek v 35. minuti, v 68. je s prostega strela izenačil Hassan Khalid Al Haidos, Sayed Ahmed pa je v 82. minuti za tretje mesto Bahrajna v skupini postavil končni izid.