Canberra, 23. 01. 2015 13.45 |

Na azijskem nogometnem prvenstvu sta znana oba polfinalna para. V ponedeljek se bosta pomerila Južna Koreja in Irak, v torek pa gostiteljica prvenstva Avstralija in Združeni arabski emirati. Obe tekmi bosta ob 10. uri po slovenskem času.

Vrhunci tekme Japonska - ZAE

V četrtek sta si polfinale priigrali Avstralija, ki je z 2:0 odpravila Kitajsko, in Južna Koreja, ki je z enakim izidom po podaljšku izločila Uzbekistan. Četrtfinalna dvoboja pa sta bila zelo napeta. Najprej je Irak v Canberri po streljanju enajstmetrovk s 7:6 izločil Iran in se drugič v zgodovini prebil v polfinale tekmovanja. Po rednem delu je bilo 1:1. Najprej je za Iran v 24. minuti zadel Sardar Azmoun, v 56. minuti pa je izenačil Ahmed Yasin. Iračani so v podaljšku povedli v 93. minuti prek Younussa Mahmouda, deset minut pozneje je Morteza Pouraliganji poskrbel za novo izenačenje. Iračani, ki so od 43. minute igrali z igralcem več, so znova povedli v 116. minuti, ko je Ismael Dawood zadel z bele točke, Reza Ghoochannejhad pa je v 119. minuti poskrbel, da so tekmo odločili streli z bele točke. Pri teh so bili malenkost bolj zbrani Iračani, ki so zadeli sedem poskusov, Iranci pa enega manj.

Iraška nogometna reprezentanca.
Iraška nogometna reprezentanca. FOTO: Reuters

Kazenski streli so odločili tudi dvoboj branilcev naslova Japoncev in ZAE v Sydneyju. Japonci so se znašli v zaostanku že v osmi minuti po zadetku Alija Mabkhouta. Izenačili so v 81. minuti prek Gakuja Šibasakija. V podaljških zadetkov ni bilo, zato sta ekipi streljali enajstmetrovke. Odločilno je zgrešil soigralec Kevina Kampla pri Borussii Dortmund Šindži Kagava. Japonci so zadeli štiri od šestih, ZAE pa pet od šestih poskusov z bele točke.

Tekma za tretje mesto bo 30. januarja ob 10. uri, finale pa naslednji dan ob isti uri.

Kitajska - Avstralija 0:2 (0:0)
Južna Koreja - Uzbekistan 2:0 (0:0, 0:0) - po podaljšku
Iran - Irak 3:4 (1:0, 1:1, 3:3) - po enajstmetrovkah
Japonska - ZAE 4:5 (0:1, 1:1, 1:1) - po enajstmetrovkah