Milano, 17. 10. 2016 06.29 |

Milanski Inter je doživel še en šok v italijanskem prvenstvu. V 8. krogu Serie A so na domačem San Siru doživeli poraz proti Cagliariju (1:2), vratar Samir Handanović pa je dosegel avtogol. Uspešen pa je bil Valter Birsa, ki je dosegel gol iz prostega strela za Chievo, a je bil Milan boljši (1:3).

Milanski Inter je pred domačimi gledalci doživel grenak poraz v 8. krogu Serie A. Na San Siru je gostoval Cagliari in odnesel poln izkupiček (1:2). V prvem polčasu bi lahko gostitelji prešli v vodstvo, a je kapetan Mauro Icardi zapravil enajstmetrovko v 26. minuti. Do vodstva so nato le prišli v 56. minuti z golom Portugalca Joaa Marie. A nadaljevanje ni bilo po njihovem okusu, izenačil je Melchiorr v 71. minuti, odločilen gol pa je padel v 85. minuti. Slovenski vratar Samir Handanović je želel ubraniti strel, a ni bil dobro postavljen in žoga se je od njega odbila v gol. Inter ne blesti, tako je šele na 11. mestu lestvice italijanskega prvenstva. Črno-modri so zbrali le 11 točk na osmih tekmah, na zadnjih treh so dvakrat izgubili in enkrat remizirali.

Drugi klub iz lombardijske prestolnice Milan je bil uspešnejši. Na gostovanju pri Chievu so rdeče-črni zmagali (1:3). Milan je vodil že z dvema goloma prednosti (Juraj Kucka, M'Baye Niang), izid je v 76. minuti z lepim golom iz prostega strela znižal Valter Birsa. Končni izid je postavil Carlos Bacca, ki je v sodnikovem podaljšku zadel Daria Dainellija, od katerega se je žoga odbila v gol za končnih 1:3.

V Firencah na tekmi med Fiorentino in Atalanto golov ni bilo, Josipa Iličića ni bilo v postavi domačih (poškodba), Jasmin Kurtić je za Atalanto igral 68 minut.