Videm, 19. 03. 2012 10.09 |

V zadnji tekmi 28. kroga italijanske Serie A sta se v Vidmu pomerila Udinese in Napoli. Nogometaši Udineseja so že vodili z 2:0, a je deset minut pred koncem z dvema goloma za delitev točk poskrbel Edinson Cavani, kateremu je Samir Handanović ubranil strel z bele točke.

Udinese in Napoli sta se med tednom poslovila od evropskih tekmovanj in sedaj obema preostane krčevit boj za tretje mesto v italijanski prvi ligi, ki prihodnjo sezono še vodi v prestižno Ligo prvakov. Derbi med petim Udinesejem in četrtim Napolijem so bolje začeli gostitelji, ki so povedli v 28. minuti, ko je zadel Giampiero Pinzi. Videmčani so svojo prednost podvojili v 52. minuti, ko je zadel najboljši klubski strelec Antonio Di Natale. Za italjanskega reprezentanta je bil to že njegov 19. prvenstveni gol.

Samir Handanović je v 75. minuti ubranil enajstmetrovko.
Samir Handanović je v 75. minuti ubranil enajstmetrovko. FOTO: Reuters

Domači so od 60. minute igrali z igralcem manj, zaradi drugega rumenega kartona je moral zelenico zapustiti Diego Fabbrini. V 75. minuti se je izkazal slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović, ki je ubranil enajstmetrovko Edinsonu Cavaniju. Za Sarmo je to že sedma ubranjena enajstmetrovka v zadnjih dveh sezonah od skupno štirinajstih. Cavani se je za zgrešeno enajstmetrovko oddolžil v 81. minuti, ko je našega vratarja premagal s prostega strela. Urugvajski napadalec je pet minut pred koncem postavil končni izid tekme (2:2).

Udinese – Napoli 2:2 (1:0)
Pinzi 28., Di Natale 52.; Cavani 81.,85.