Lanus, 30. 11. 2017 08.36 |

Z goloma Fernandinha in Luana v prvem polčasu je Gremio prišel do velikega kapitala v finalnem obračunu pokala Libertadores, južnoameriške Lige prvakov, Brazilci pa so ubranili prednost in zdržali zaključni nalet domačega Lanusa za veliko slavje.

Brazilski Gremio je letošnji zmagovalec nogometnega pokala Libertadores, južnoameriške različice evropske Lige prvakov. Gremio je na prvi domači tekmi premagal argentinski Lanus z 1:0, na povratni tekmi v Buenos Airesu pa je slavil z 2:1. Gremio je v tem tekmovanju slavil tudi v letih 1983 in 1995.

Lucas Barrios slavi z gostujočimi navijači.
Lucas Barrios slavi z gostujočimi navijači. FOTO: AP

Za brazilsko moštvo sta gola dosegla Fernandinho (27.) in Luan (42.), za argentinsko pa Jose Sand (72./11 m). V 83. minuti je glavni sodnik zaradi preostrega protestiranja oziroma odrivanja pokazal drugi rumeni karton Ramiru, a je klub, ki je na nogometni zemljevid pred leti postavil Ronaldinha, zdržal za veliko slavje.