Augsburg, 30. 08. 2014 10.06 |

Nogometaši Augsburga in dortmundske Borussie so odigrali uvodno tekmo 2. kroga Bundeslige. Favorizirana Borussia je zmagala s 3:2, zadnji gol na tekmi pa je dosegel napadalec Augsburga Tim Matavž.

Borussia Dortmund je na gostovanju v Augsburgu zabeležila zmago, varovanci Jürgena Kloppa so slavili s tesnim izidom 3:2. Član Augsburga je od letošnje sezone tudi slovenski reprezentant Tim Matavž, ki se je vpisal v strelsko statistiko dvoboja. Borussia je podobno kot Augsburg slabo začela letošnje nemško državno prvenstvo, obe moštvi sta bili poraženi. V 2. krogu so rumeno-črni dosegli prvo zmago, Augsburg pa je po nepopolnem drugem krogu na zadnjem mestu ligaške lestvice. Borussia je vodila že s 3:0, gole so dosegli Marco Reus, Sokratis Papastathopoulos in Adrian Ramos, a so v zaključku tekme trepetali za zmago. Gostitelji so se prebudili šele v končnici tekme, oba gola sta dosegla rezervista. Raul Bobadilla, ki je na igrišče stopil v 61. minuti, je gol dosegel v 83. minuti, šest minut kasneje pa po podaji Rahmana Babe z glavo gol dosegel Matavž, ki je znižal izid na gol zaostanka, v igro je slovenski reprezentant vstopil v 69. minuti.

Nogometaši Augsburga so doživeli poraz proti Borussii.