Osaka, 28. 11. 2015 10.20 |

V japonski nogometni ligi je na sporedu končnica za naslov prvaka. V polfinalu sta se pomerili moštvi Urawe, za katero igra slovenski reprezentant Zlatan Ljubijankić in Gambe, ki si je z zmago v podaljšku zagotovila finalni nastop (1:3). Edini gol za Urawo je dosegel slovenski nogometaš.

Branilci naslova so imeli obilo športne sreče, da so se uvrstili v finale japonske nogometne lige. Gamba Osaka je zmagala s 3:1, a izid ne pove dovolj o dogajanju na igrišču. Gamba je povedla v 47. minuti (Konno), nato pa je izid v 72. minuti izenačil Zlatan Ljubijankić. Ker odločitve po 90. minutah ni bilo, sta bila na vrsti dva podaljška po 15 minut. Kazalo je, da moštvi čakata na enajstmetrovke, a se je razpletlo drugače. Dve minuti pred koncem podaljška je Gamba skorajda dosegla avtogol, žogo je branilec poslal proti vratarju, a ga je presenetila in se je odbila od vratnice, v naprotnem hitrem protinapadu pa je gol dosegel Fujiharu. Izid je v zadnji minuti nato le še "popravil" Patric za končnih 3:1. Gamba se bo v finalu pomerila s Hirošimo.