Los Angeles, 08. 12. 2014 09.26 |

Nogometaši Los Angeles Galaxyja so zmagovalci ameriške lige Major League Soccer. V finalu lige so Kalifornijci po podaljšku z 2:1 odpravili New England Revolution in tako že petič osvojili naslov prvaka lige MLS.

Robbie Keane
, najkoristnejši igralec rednega dela lige, je dosegel zmagoviti gol v 111. minuti. Galaxy, ki je edini v MLS s petimi naslovi, je povedel v 52. minuti z golom Gyasija Zardesa, Revolution pa je izenačil v 79. minuti prek Chrisa Tierneyja. Eden zvezdnikov losangeleške ekipe Landon Donovan, rekorder po številu zadetkov tako v ameriški reprezentanci (57) kot v ligi MLS (144), se tako z novim naslovom poslavlja od nogometa, avgusta je namreč objavil, da bo po koncu sezone končal kariero. Donovan je postal prvi nogometaš s šestimi naslovi v MLS, štiri je osvojil z Los Angelesom (2005, 2011, 2012 in 2014), dva pa s San Josejem (2001 in 2003).

Landon Donovan
Landon Donovan FOTO: Reuters

"Malce sem zmeden, če povem po pravici. Veliko se dogaja, nekaj je navdušenja, nekaj je žalosti, nekaj negotovosti. Pa tudi čisti užitek zaradi tega, kar nam je uspelo z ekipo. Čeprav je v nogometu veliko veselja, pa sem po drugi zadovoljen, da mi jutri ne bo več treba vaditi. Dober občutek je, ko se poslavljaš na tak način, z zmago," je dejal 32-letni Donovan ob slovesu z zelenic.