Ankara, 23. 05. 2013 12.13 |

Turčija je po prvenstvenem zdaj dobila še pokalnega zmagovalca. Finale nogometnega pokala sta v Ankari odigrala carigrajski Fenerbahče in Trabzonspor. Slavil je Fener z 1:0, ki je tako ubranil lanskoletno lovoriko.

Več sreče in znanja so imeli nogometaši iz Carigrada, ki so pokalno lovoriko tako osvojili že drugo sezono zapored. Drugo sezono zapored so ostali tudi brez prvenstvene lovorike, ki jo je obakrat osvojil njihov mestni tekmec Galatasaray. Zmagovalca obračuna v Ankari je odločil Moussa Sow, ki je za končnih 1:0 zadel že v deveti minuti srečanja. Nogometaši Trabzonspora so po prejetem zadetku zagnali svoje motorje in pritisnili proti nasprotnemu golu, toda ostalo je pri minimalnem vodstvu Fenerbahčeja. Slednji je tako osvojil svoj šesti pokalni naslov.