Houston, 14. 06. 2016 08.52 |

T.Š./STA
5

Onstran Atlantika sta bili ponoči odigrani dve tekmi južnoameriškega prvenstva. Mehičani so v Houstonu iztržili remi (1:1) z Venezuelo ter si ob koncu skupinskega dela zagotovili prvo mesto v skupini C, Urugvaj je v Santa Clari s 3:0 odpravil Jamajko, ki je prvenstvo sklenila brez zmage oziroma vsaj enega zadetka.

• Vrhunci tekme Mehika - Venezuela
    02:12
    Vrhunci tekme Mehika - Venezuela
  • Vrhunci tekme Urugvaj - Jamajka
    02:31
    Vrhunci tekme Urugvaj - Jamajka

Teksaški obračun najboljših dveh ekip skupine C med Mehiko in Venezuelo ni prinesel zmagovalca. Obe ekipi sta si sicer že pred dvobojem zagotovili nastop v četrtfinalu ter si z dvema zmagama delita sedem točk. Obračun je odločal le o nosilcu prvega mesta. Remija so se bolj razveselili v mehiškem taboru, saj bodo na podlagi boljše gol razlike izločilne boje tokratne jubilejne Cope Americe, ki obhaja že stoto obletnico, odprli kot vodilna ekipa skupine C. Mehika se bo s tem skoraj zanesljivo izognila sicer verjetnemu prezgodnjemu srečanju s favorizirano Argentino z zvezdniškim Lionelom Messijem v svojih vrstah že v četrtfinalu.

Mehika je bila na robu poraza. Venezuelci so bili vsaj na začetku podjetnejši, saj so po zaslugi izjemnega gola Joseja Manuela Velazqueza že v deseti minuti prišli do vodstva z 1:0. Mehičane je rešil Jesus Manuel Corona v 80. minuti po izjemnem preigravanju in neubranljivem strelu.

Reprezentanca Urugvaja je po porazih z Mehiko in Venezuelo le prišla do prve zmage na tokratnem prvenstvu, zadela sta Abel Hernandez (21.) in Mathias Corujo (88.), Urugvajci pa so imeli kljub odsotnosti poškodovanega Luisa Suareza nepričakovano pomoč na zelenici, potem ko je Jamajčan Je-Vaughn Watson v 66. minuti zadel lastni gol. Urugvajska zmaga je Pirova, saj so že zapravili možnosti za napredovanje v izločilne boje.

V četrtfinale so že napredovali domačini, reprezentanti Združenih držav, ki bodo polfinalno vstopnico lovili na tekmi z Ekvadorjem, Peru, ki je izločil veliko Brazilijo, pa bo igral s Kolumbijo. Argentina bo zadnjo tekmo v skupinskem delu odigrala z že odpisano Bolivijo, z zgolj neodločenim izidom si bo zagotovila prvo mesto v skupini D ter četrtfinalni zmenek z Venezuelo. Poslednjega četrtfinalista bo določil torkov obračun med izenačenima branilcem naslova Čilom in Panamo. Zmagovalca tega obračuna v četrtfinalu po vsej verjetnosti čaka Mehika.

Reprezentanca Urugvaja je ostala brez napredovanja.