Houston, 12. 06. 2016 09.04 |

T.Š./STA
1

Predtekmovanja na južnoameriškem nogometnem prvenstvu so sklenili nogometaši v skupini A. Kolumbiji so se med četrtfinalisti pridružile še ZDA, od tekmovanja se poslavljata Kostarika in Paragvaj.

• Vrhunci tekme Kostarika - Kolumbija
    02:18
    Vrhunci tekme Kostarika - Kolumbija
  • Vrhunci tekme ZDA - Paragvaj
    02:00
    Vrhunci tekme ZDA - Paragvaj

ZDA so se v Philadelphii pomerile s Paragvajem. Edini in odločilni gol na stadionu Lincoln Field je v 26. minuti dosegel Clint Dempsey. V drugem polčasu so imele ZDA veliko dela, da so ubranile vodstvo, potem ko je bil v 48. minuti izključen DeAndre Yedlin, a gostitelji so tudi s pomočjo domačih navijačev zdržali.

Druga tekma v Houstonu je bila po zmagi ZDA le še revialnega značaja. Kolumbija si je četrtfinale priigrala že po uvodnih zmagah, zato je bila Kostarika brez možnosti za napredovanje. Kljub temu so slednji vendarle dosegli častno zmago s 3:2 (2:1). Za Kostariko sta zadela Johan Venegas (2.) in Celso Borges (58.), Kolumbijec Frank Fabra pa je v 34. minuti z avtogolom poskrbel za tretji gol. Za Kolumbijo je Fabra predtem zadel v 7. minuti, v 73. je končni izid postavil Marlos Moreno.