Maribor, 05. 08. 2013 14.23 |

Nogometaši Maribora se bodo še drugič pomerili s ciprskim Apoelom. Gre za povratno tekmo tretjega kroga kvalifikacij za Ligo prvakov. Na prvi tekmi prejšnji teden v Nikoziji sta se ekipi pred 20.000 gledalci razšli z neodločenim izidom 1:1, s čimer so malenkost v prednosti Mariborčani.

Mariborski nogometaši so minulo sredo v Nikoziji opravili veliko nalogo, čeprav se jim načrt ni povsem uresničil, saj so želeli ciprsko ekipo ustaviti v prvih 25 minutah. A so že kmalu dobili gol, kapetan Marcos Tavares pa je nato v drugem polčasu izenačil in vijoličastim ohranil upanje pred nadaljevanjem. Igralci ne čutijo pritiska oziroma so z njim že navajeni igrati. Za Gorana Cvijanovića je pritisk še dodaten adrenalin. "Prav gotovo bo lepo igrati pred polnim Ljudskim vrtom. Res je, da nas čaka zelo težka tekma, novih 90 minut. Nasprotniki bodo skušali loviti rezultat, mi moramo biti mirni in pametni in verjamem, da se bomo na koncu veselili. Pod pritiskom smo vajeni igrati že od lanske sezone, pa recimo od letos s povratne tekme z Birkirkaro. Zame je pritisk še dodaten adrenalin," je dejal Cvijanović.

Goran Cvijanović
Goran Cvijanović FOTO: Damjan Žibert

Primorec pravi še, da mariborska ekipa pripravlja presenečenje za tekmo. "V Nikoziji smo pokazali dobro pripravljenost, verjamem, da bomo jutri še bolje razpoloženi kot smo bili tam. Rezerve so vsekakor še, če bomo mi tisti, ki bomo nasprotniku vsilili igro, smo lahko nevarni. Imamo še druga orožja, ki pa jih ne želim razkriti," je še dejal Cvijanović.