Santiago de Chile, 12. 06. 2015 09.07 |

Na prvi tekmi 44. južnoameriškega nogometnega nogometnega prvenstva je domači Čile v skupini A z 2:0 premagal Ekvador.

Arturo Vidal FOTO: Reuters

Prvi zadetek je v 67. minuti iz enajstih metrov dosegel Arturo Vidal, zmago pa je v 84. minuti potrdil rezervist Eduardo Vargas. V prvem polčasu uvodne tekme južnoameriškega nogometnega prvenstva gledalci niso videli zadetkov, zato pa jih je z golom iz enajstmetrovke sredi drugega polčasa razveselil zvezdnik torinskega Juventusa Vidal. Da so Čileanci mirno pričakali konec tekme je poskrbel Vargas. "Še vedno sem utrujen po sobotni tekmi finala lige prvakov, nekoliko me boli tudi hrbet. Nismo prikazali najboljše igre, vendar je rezultat tisti, ki je najbolj pomemben," je po zmagi Čila dejal Vidal.

V noči na soboto bo v Vina del Mar na sporedu še druga tekma skupine A med Mehiko in Bolivijo.