Napoli, 19. 09. 2011 08.53 |

V 3. krogu Serie A sta se pomerila udeleženca Lige prvakov Napoli in AC Milan. Junak srečanja je bil s "hat-trickom" Edinson Cavani (3:1).

Napoli po treh krogih v italijanskem prvenstvu ostaja neporažen.
Napoli po treh krogih v italijanskem prvenstvu ostaja neporažen. FOTO: Reuters

Aktualni italijanski prvak je na vročem gostovanju povedel že v 12. minuti, ko je po predložku Antonia Casana v kazenskem prostoru najvišje skočil Alberto Aquilani. Odgovor domačih ljubljencev je bil silovit, režiser preobrata pa je bil izjemni Edinson Cavani. Urugvajec je mrežo rossonerov načel s strelom skozi noge Christiana Abbiatija, svojo ekipo je po lepi podaji rojaka Walterja Gargana v vodstvo popeljal v 36. minuti, usodo varovancev Massimiliana Allegrija pa je zapečatil na začetku drugega polčasa. Milan v novo sezono ni vstopil po pričakovanjih svojih navijačev, medtem ko Napoli po treh krogih s popolnim izkupičkom prednjači na prvenstveni lestvici.

Napoli – Milan 3:1
Cavani 13., 36., 51.; Aquilani 12.

KOMENTARJI (20)

Pollux006
19. 09. 2011 23.14
Upam, da bo trenutna razporeditev moštev na lestvici serije A ostala do konc sezone :)))
inzagi9
19. 09. 2011 21.51
prodajo pa prirlota!ko je bil ključn igralec in to par let!pri juveti pa ko da je 20 zopet star!??padel je samo pod vodstvom allegrija,pri vseh ostalih je blestel??ne vem s kom je pol kaj narobe? pa casano pred inzagijem??pa isto ko da jaz tam stojim pa krilim z rokami!inzagi se bi vsaj boril!ta pa je neka maskota tam!lradius kretanja pa ma ko brisalci od fičeka!
dinho80
19. 09. 2011 20.50
inzagi9 allegri popeljal milan do scudetta ti pa bi ga že kar skino?!
inzagi9
19. 09. 2011 20.17
pa trnerja je treba menjat!za moje videnje!nerazumljive menjave,nerazumljivi igralci v igri klub poškodbam!inzagi mi še zaj ni jasno kaj je z njim?ni ga nikjer?ne med poškodovanimi ne med igralci?taiwo na klopi pa igra bonera???mislim če ma toti vse čiste v glavi!
Monster_Energy
19. 09. 2011 18.00
forzamilan7
19. 09. 2011 17.14
tudi lani po 1 kolu zmaga nato pa 2 in 3 krog poraz pa smo vseno bili prvaki. Pač napoli je postal velik klub kar se vidi in kar je tudi pokazal v ligi prvakov, pri milanu pa pomebni akterji igre manjkjo ibra, robinjo, ambrosin, gatusso in boateng, včeraj mislim da je predvsem boateng zelo manjkal pa ibra. Cassano me nikakor ni prepričal. Sezona še je dolga, škoda za poraz vendar mamo za začetek sezone kar težke nasprotnike če bi mi meli pamo pa sieno kot juve zdaj bi tudi meli 6 točk. Toda to je pač nogomet. Upam da se bodo pobrali čim prej
Vesoljec
19. 09. 2011 15.47
pr vseh treh golih se mi zdi da jih je dau tko na izi :) car ni kej
Lencho
19. 09. 2011 15.32
Ta Cavani je res velik talent, verjetno bo postal en najboljših na svetu, če ni že....res je odličen! Zasluženo so zmagali! Škoda ker je na tekmi manjkalo veliko igralcev. Forza Milan!!!
dinho80
19. 09. 2011 14.46
ma pa milan sila težke tekme na začetku saj bo boljše bojo prišli nasprotniki ko bo milan mlel in si dvignil samozavest pol pa pe to pokazali na derbijih to se tudi kaže v tem da imajo do 6. decembra vedno tekme ob 20:45 in zvečer so ponavadi težke tekme
dinho80
19. 09. 2011 14.03
nič pretresljivega seveda je razočaranje ampak poškodbe so naredle svoje
epl17
19. 09. 2011 12.43
Cavani je eden najboljših napadalcev trenutno v Italiji (to je že lani dokazu, letos pa spet dokazuje)
fihner
19. 09. 2011 12.22
Vse prihaja na svoje mesto, mar ne?
G.R.E.E.N
19. 09. 2011 12.00
Ta Cavani je pa res stroj, sam pač Napoli je zmagal ker je imel na terenu bolšo ekipo za razliko od Milana ki ima polovico ekipe na bolniški. Brez Ibre, Robinha, Mexesa, Gattusota, Taiwa, Boatenga..... to se pozna pri Milanu, pa še te igralci ki so igrali proti Napoliju so igrali tudi proti Barci. Vsi pa vemo kakšen način igre ima Barca, same podaje Milan pa samo teče iz ene strani na drugo, seveda se bodo igralci zmatrali. Pač bolši je zmagal, sezona se je šele začela. V sredo so ponovno tekme, in to bodo igralci še manj telesno pripravljeni prav tako Milanovi igralci in igralci Napolija, ker v 8 dneh 3 tekme odigrati ni spet lahko posebej za tiste ki bodo na vseh 3 odigrali 90 minut Forza Milan!
cocowski
19. 09. 2011 11.59
škoda to še je le 2 krog in ACM ima kar dobre tekmece v začetku prvenstva, morate pa vedet da je pol prve 11 poškodovanih in težke noge z barce. kaki gol aquilanija kapo dol