Glendale, 09. 06. 2016 08.37 |

Nogometni reprezentanci Ekvadorja in Peruja sta v tekmi drugega kroga skupine B v noči na četrtek na južnoameriškem prvenstvu igrali neodločeno 2:2, tekma je bila na sporedu v ameriškem Glendaleu, medtem ko je Brazilija v tekmi pred tem na stadionu v Orlandu s kar 7:1 ugnala Haiti.

Reprezentanca Peruja je že po 13 minutah dvoboja na stadionu Univerze v Phoenixu imela dva gola prednosti. Christian Cueva je v peti minuti z obratom pretental vratarja in zadel za vodstvo, osem minut kasneje pa je vodstvo Perujcev podvojil še Edison Flores.

A že v prvem polčasu so si Ekvadorci opomogli od začetnega šoka, West Hamov napadalec Enner Valencia je zadel v 39. minuti in prepolovil zaostanek svoje reprezentance. Samo tri minute igre v drugem polčasu pa je potreboval Miller Bolanos za izenačujoči zadetek, kar je bil tudi končni izid dvoboja

Haiti ni imel pravih možnosti proti razigrani Braziliji.
Haiti ni imel pravih možnosti proti razigrani Braziliji. FOTO:

Hat-trick Coutinha
V Orlandu je bil trikratni strelec za reprezentanco selektorja Dunge Liverpoolov ofenzivni vezist Philippe Coutinho, ki je mrežo Haitija zatresel v 14., 29. in 90. minuti. Brazilsko goleado je začel z roba kazenskega prostora. Dvakrat se je med strelce vpisal Renato Augusto v 35. in 86. minuti, po en gol pa sta prispevala Gabriel (59.) in Lucas Lima (67.). Strelec častnega zadetka za Haiti je bil v 70. minuti Marcelin. Brazilci so po dveh odigranih krogih na vrhu razpredelnice s štirimi točkami, kolikor jih ima tudi Peru in mu bo v zadnjem krogu proti Peruju za uvrstitev v četrtfinale dovolj že neodločen izid. Ekvador mora po dveh remijih za napredovanje v zadnjem krogu nujno premagati Haiti s čim večjo razliko, da bi se v primeru enakega točkovnega izkupička s Perujem uvrstil na lestvici pred neposredne konkurente.