München, 23. 09. 2017 08.41 |

Nemški serijski prvak Bayern je proti Wolfsburgu zapravil dva gola prednosti ob polčasu, vse skupaj pa je z veliko napako začinil rezervni vratar Bavarcev Sven Ulreich. Gostom je v nadaljevanju uspelo rezultat izenačiti (2:2). Navijačem Bayerna se že kolca po poškodovanem Manuelu Neuerju.

Carlo Ancelotti
Carlo Ancelotti FOTO: AP

Italijanski nogometni trener Carlo Ancelotti je bil tarča kritik po remiju Bayerna proti Wolfsburgu na domači Allianz Areni v Münchnu na uvodni tekmi 6. kroga nemškega prvenstva. Bavarci so na lestvici ostal drugi za Borussio Dortmund. Nekateri mediji so zapisali, da je Ancelotti izgubil nadzor nad slačilnico nemških prvakov. Bayern je vodil z 2:0 po zadetkih Roberta Lewandowskega z enajstmetrovke (33. minuta) in Arjena Robbna (43.), za drugi remi na drugi tekmi novega trenerja Wolfsburga Martina Schmidta pa sta bila uspešna Maximilian Arnold iz prostega strela (56.) in Daniel Didavi (83.) Wolfsburg je proti Bayernu dobil prvo točko po šestih porazih. Toda po prvem polčasu ni kazalo, da se bo tekma končala z delitvijo točk in nekateri so namigovali, da so domači v drugem polčasu že malo počivali, da bodo imeli dovolj moči za tradicionalni obisk Oktoberfesta. Tako je Ancelotti po tekmi dobil vprašanje, če bo omejil količino popitega piva, pa je le zamahnil z roko. "Lahko popijejo kar želijo. Nisem njihov oče ali brat, sem trener. Nisem zadovoljen z igro in rezultatom, vendar je jutri nov dan," je dejal Ancelotti ki ga v sredo čaka že nov težak obračun v ligi prvakov, ko bodo Bavarci v Parizu igrali proti ekipi PSG. Delo italijanskega trenerja so v zadnjem času poleg nekdanjih legend kluba javno kritizirali tudi sedanje zvezde Robert Lewandowski, Thomas Müller in Franck Ribery.