Wolfsburg, 09. 03. 2014 11.31 |

Nogometaši münchenskega Bayerna so v 24. krogu nemške Bundeslige na gostovanju kar s 6:1 odpravili Wolfsburg in se še utrdili na prvem mestu. Gostitelji so sicer povedli, nato pa so Bavarci dosegli kar šest golov.

Za veselje na tribunah Volkswagen arene je v 16. minuti poskrbel brazilski branilec Naldo, a aktualni evropski prvaki so stvari hitro postavili na svoje mesto. Devet minut pozneje je po zmedi v kazenskem prostoru za izenačenje poskrbel Xherdan Shaqiri. Prava goliada je sledila v drugem polčasu. Od 63. do 80. minute sta po dvakrat zadela Thomas Müller in Mario Mandžukić, en gol pa je prispeval še Franck Ribery in Bayern je prišel do nove visoke zmage. Kljub temu pa Pep Guardiola ni bil povsem zadovoljen s predstavo svojih varovancev. "Nismo bili tako dominantni, kot na prejšnjih tekmah. Wolfsburg je bil dobro organiziran in bili so zelo agresivni. V prvem polčasu smo imeli težave. Tako je bilo tudi prvih 15 minut drugega polčasa, a na koncu smo le uspeli doseči pet golov," je za uradno spletno stran Bayerna zaupal španski strokovnjak. Bavarci imajo na prvenstveni razpredelnici pred drugouvrščeno Borussio iz Dortmunda kar 23 točk naskoka. Varovanci Jürgena Kloppa imajo sicer tekmo manj.