Newcastle, 13. 01. 2015 13.21 |

Nogometni reprezentanci Avstralije in Južne Koreje sta prvi četrtfinalistki azijskega prvenstva. Gostiteljica turnirja Avstralija je Oman razbila s 4:0, Južna Koreja pa je prišla do srečne zmage z 1:0, z enakim izidom je premagala tudi Oman v prvem krogu.

• Vrhunci tekme Oman - Avstralija
    02:24
    Vrhunci tekme Oman - Avstralija
  • Vrhunci tekme Kuvajt - Južna Koreja
    01:40
    Vrhunci tekme Kuvajt - Južna Koreja

Edini gol za južnokorejsko reprezentanco je v 36. minuti zabil Nam Tae-Hee, s tem pa svojo ekipo popeljal do druge zmage z 1:0. Zmago je nekoliko zasenčila poškodba Lee Chung-Yonga, ki na azijskem prvenstvu zaradi zlomljene noge ne bo več igral. Južnokorejci so sicer v primerjavi s prvo tekmo opravili kar sedem zamenjav, saj imajo težave z boleznijo in poškodbami.

Avstralci so za veselje 50.000 gledalcev poskrbeli že v prvih 45 minutah, ko so zadeli trikrat. Uspešni so bili Matt McKay, Robbie Kruse in Mark Milligan, Tomi Juric je v drugem polčasu le še potrdil prevlado gostiteljev.

Ekipi bosta v soboto medsebojno odločili, kdo bo zmagovalec skupine A.