Abu Dabi, 09. 12. 2017 19.31 |

Polfinalistki klubskega svetovnega prvenstva sta v soboto postali ekipi Pachuce in Al-Jazire. Mehičani so na prvi četrtfinalni tekmi v Abu Dabiju po podaljšku ugnali maroški Wydad (1:0), z enakim izidom pa se je nekdanji slovenski reprezentant Zlatan Ljubijankić z Urawo Reds poslovil proti domači Al-Jaziri (0:1).

• Vrhunci tekme Pachuca - Wydad Casablanca
    01:52
    Vrhunci tekme Pachuca - Wydad Casablanca
  • Vrhunci tekme Al-Jazira - Urawa
    01:55
    Vrhunci tekme Al-Jazira - Urawa

Nogometaši mehiške Pachuce na prvi četrtfinalni tekmi v Abu Dabiju po podaljšku z 1:0 premagali afriški Wydad iz Casablance, ki je od 69. minute igral z igralcem manj. Edini gol je v 112. minuti dosegel Victor Guzman. Pachuca se bo v torkovem polfinalu pomerila z brazilskim Gremiom, ki se je tako kot Real Madrid v polfinale uvrstil neposredno.

Šinzo Koroki (desno) in soigralci so ostali brez želene uvrstitve v polfinale.
Šinzo Koroki (desno) in soigralci so ostali brez želene uvrstitve v polfinale. FOTO: AP

Zadnji polfinalist je domača Al Jazira iz Združenih arabskih emiratov, ki je zvečer premagala japonske Urawa Red Diamonds s Slovencem Zlatanom Ljubijankićem. Nekdanji član Domžal je v igro vstopil v 76. minuti kot prvi predstavnik naše države v zgodovini tega tekmovanja, a ni uspel preprečiti poraza azijskih prvakov, ki so tako ostali korak od zvezdniškega obračuna z evropskim prvakom Realom. Ali Ahmed Mabkhout je dvoboj odločil v 52. minuti.