Bruselj, 02. 09. 2016 10.05 |

Novi selektor Belgije ni doživel prav nič prijaznega večera v Bruslju. Belgijska reprezentanca je izgubila proti španski izbrani vrsti (0:2), Roberta Martineza pa so navijači izžvižgali. Francija je premagala Italijo (1:3), 17-letni vratar azzurrov Donnarumma pa se je vpisal v zgodovino italijanskega nogometa.

Španec na belgijski klopi ni prav uspešno začel svoje selektorske "službe", saj so rdeči vragi na domačem stadionu Kralja Baudouina izgubili proti razigranim Špancem. Oba gola za furijo je dosegel David Silva, prvega v 34., drugega pa iz enajstmetrovke v 62. minuti. To je bil zanj že 26 gol za Španijo. Belgijci so na celi tekmi vpisali le eno resno priložnost, ko je v 83. minuti resno zapretil Kevin de Bruyne, a se je izkazal vratar David de Gea. Selektor Belgije Španec Robert Martinez je bil deležen plohe žvižgov že ob polčasu in nato med tekmo, ko je na klop poslal de Bruyna in nato še ob koncu tekme. Martinez, nekdanji trener Evertona, Wigana in Swansea, je po neuspehu na Euru zamenjal Marca Wilmotsa, eden njegovih pomočnikov pa je nekdanji sloviti francoski reprezentant Thierry Henry.

"Tekma je pokazala, da nas čaka veliko dela. Vedeli smo, da nas čaka zahtevna preizkušnja. Rezultat je boleč, vendar je to realnost. Kot moštvo moramo poiskati pravo ravnovesje in trdo moramo delati. Igrali smo proti dobremu tekmecu in to je nivo, ki ga želimo doseči. Očitno je, da to ni bil spektakel za gledalce. Nihče ne želi takšnega poraza, vendar je to lahko tudi začetna točka. Talent imamo, to vsi vedo, izboljšati se moramo v psihičnem smislu in trdo delati vsak dan," je povedal Martinez na novinarski konferenci po tekmi.

Neuspešen večer je tudi za novim italijanskim selektorjem. Gian Piero Ventura je s svojimi varovanci gostil Francijo, azzurri so izgubili s 3:1. Anthony Martial, Olivier Giroud in Layvin Kurzawa so dosegli gole za galske peteline, Graziano Pelle za gostitelje. Tekmo si bo zanesljivo zapomnil komaj 17-letni Gianluigi Donnarumma, ki je postal najmlajši vratar v zgodovini, ki je dobil priložnost v članskem moštvu Italije. Mladenič je zamenjal 38-letnega veterana Gianluigija Buffona, ki je standardni prvi vratar že vrsto let. Donnarumma je vstopil v igro na začetku drugega polčasa in dobil en gol.