Buenos Aires, 22. 07. 2015 10.57 |

Argentinski klub River Plate je prvi finalist pokala Libertadores, južnoameriške različice Lige prvakov. Na povratni polfinalni tekmi je River Plate remiziral z paragvajskim Guaranijem (1:1), prvo tekmo pa je dobil z 2:0.

Domači Guarani je z golom Fernanda Fernandeza v 61. minuti povedel z 1:0, Lucas Alario pa je izenačil v 78. minuti, kar je bila tudi njihova "vozovnica" za finale pokala Libertadores. Za River je to prvo finale pokala Libertadores po letu 1996, navdušenih je bilo približno 10 tisoč navijačev, ki so prišli na tekmo iz Argentine. "To je najpomembnejši gol v mojem življenju," je po tekmi povedal 22-letni Alario.

River Plate se bo v finalu pomeril z zmagovalcem drugega polfinalenga dvoboja med brazilskim Internacionalom in mehiškim Tigresom. V prednosti je brazilski klub, ki je zmagal z 2:1.