San Jose, 22. 07. 2015 10.28 |

R.K./T.Š.
10

Na drugi pripravljalni tekmi pred 18.000 gledalci v San Joseju je Manchester United dosegel še svojo drugo zmago (3:1). Zadetke so dosegli Mata, Depay in Pereira, častni gol za gostitelje pa je zabil Alashe.

Manchester United je trenutno na polovici ameriške turneje, po uvodni zmagi nad Club Americo so uigravanje pred novo sezono nadaljevali še z zmago nad San Jose Earthquakes. Tekmo si bo v najlepšem spominu zapomnil Memphis Depay, ki je v 36. minuti dosegel svoj prvi zadetek v dresu Uniteda. 21 letni Nizozemec je klub za veliko odškodnino okrepil po koncu prejšnje sezone. Med strelce so se vpisali še Juan Mata, mladi up Andreas Pereira in za gostitelje Fatai Alashe.

Tekmo so Angleži začeli v popolnoma enaki enajsterici kot na prvi tekmi, od začetka so tako zaigrali Johnstone, Darmian, Jones, Blind, Shaw, Carrick, Schneiderlin, Young, Mata, Memphis, Rooney. V drugem polčasu pa so priložnost dobili še McNair, Smalling, Evans, Blackett, Lingard, Schweinsteiger, Herrera, Januzaj in Wilson.

V prihodnjih dneh se bodo rdeči vragi pomerili še z dvema precej težjima tekmecema, v soboto s katalonskim velikanom Barcelono in nato pet dni kasneje, v zadnji tekmi turneje po ZDA, še s francoskim PSG.

Wayne Rooney je igral le v prvem polčasu.