Lyon, 02. 04. 2017 09.58 |

T.Š./STA
2

Nogometaši pariškega PSG so ubranili naslov zmagovalca francoskega ligaškega pokala, potem ko so v finalu v Lyonu premagali Monaco s 4:1, dva gola je za zmagovalce dosegel Edinson Cavani.

Za PSG je to skupno že sedma zmaga v tem tekmovanju, sicer pa kar četrta zapored, pariški tekmec Monaco pa je nazadnje v tem tekmovanju slavil leta 2003. Po prvem polčasu je PSG vodil za gol, Parižane je v vodstvo popeljal Nemec Julian Draxler že v 4. minuti, na 1:1 je izenačil Thomas Lemar, tik pred odhodom na odmor (44. minuta) pa je zadel še Argentinec Angel di Maria. V drugem polčasu je vse dvome o zmagovalcu z dvema goloma potrdil Edinson Cavani (54., 90.).

PSG - Monaco 4:1 (2:1)