Ankara, 04. 02. 2017 18.07 |

Slovenski napadalec Etien Velikonja, ki je v jesenskem delu Prve lige brcal za prvoligaša Olimpijo, se je očitno hitro privadil na igro nove ekipe, turške zasedbe Genclerbirligi. V igro je vstopil kot rezervist, nato izsilil enajstmetrovko in zabil drugi zadetek domače ekipe iz Ankare.

Genclerbirligi je tekmo osmine finala turškega pokala sicer izgubil z 2:3, tako da se je napredovanja veselila zasedba Kayserisporja, za katero je celo tekmo odigral odigral slovenski reprezentant Rajko Rotman. Velikonja je v igro vstopil v 55. minuti tekme kot rezervist in dočakal prve minute v dresu turškega prvoligaša. V 67. minuti je uspešno izsilil enajstmetrovko, ki jo je nato zgrešil Serdar Gurler, a nato v mrežo gostov pospravil odbito žogo. S tem se je novo moštvo Velikonje približalo na 1:2, nato pa so si zabili avtogol, v 68. minuti tekme pa je končni izid (2:3) postavil prav Etien Velikonja. Z golom, ki ga je zabil z levico z roba kazenskega prostora, se je takoj prikupil navijačem Genclerbirligija, ki so ga na Twitterju nemudoma zasuli s čestitkami.