Veliki zmagovalci 10. Praznika Slofutsala - AI Avtohiša

Selce, 21. 06. 2015 21.53 |

Veliki finale največjega slovenskega malonogometnega turnirja, ki ga je zaznamovala udeležba številnih odličnih ekip iz Slovenije in tujine, je zasluženo pripadel ljubljanski ekipi AI Avtohiša. V finalu so premagali Okrepčevalnico Tmin s 3:2.

Zmagovalci turnirja AI Avtohiša
Zmagovalci turnirja AI Avtohiša FOTO: Maja Lotrič

Zmagovalcem turnirja je na pomoč priskočil tudi legendarni Mile Simeunovič in s pomočjo naj strelca turnirja, Denisa Totoškoviča in igralca Dragana Petroviča, so v finalu premagali tolminsko Okrepčevalnico Tmin, ki se je na jubilejnem 10. turnirju nadejala ponovitve uspeha iz premiernega turnirja, ki ga je uspela osvojiti. Uspeh Ljubljančanov je popolnoma zaslužen, saj so na poti do finala morali premagati tudi prve favorite turnirja, ekipo akutalnih državnih prvakov, Kozel Pivo z reprezentanti Mordejem, Krofličem, Vrablom ... ter številne druge odlične ekipe, na čelu z bosanskimi predstavniki Gata1 iz Bihaća.

Tudi tolminski pohod do finala je bil trnov – v lokalnem derbiju četrtfinala so namreč ugnali ekipo najboljšega slovenskega igralca, Kristjana Čujca, ter nato v polfinalu še odlično štajersko Picerijo Špajza z reprezentantom Šketom na čelu.

Turnir je ponudil izjemno udeležbo in kvalitetne tekme.
Turnir je ponudil izjemno udeležbo in kvalitetne tekme. FOTO: Maja Lotrič
Deseti Praznik je obeležila tudi najštevilčnejša udeležba ekip iz tujine, saj so številne prišle iz BiH, Srbije in Avstrije, praktično vse najboljše kar slovenski futsal premore pa je že tako tradicija v Selcih, ki se je ohranila tudi letos in številni gledalci so lahko uživali v številnih mojstrovinah ter izenačenih dvobojih od začetka do konca. Poleg turnirja so potekale tudi številne druge dejavnosti, ki so z nagradnimi igrami in ekskluzivnimi popusti športne opreme razveseljevale vse prisotne na športnem parku Rovn, glavno vodilo pa je bilo tudi zbiranje sredstev v dobrodelni sklad turnirja, ki so ga organizatorji namenili ustanovi Rdeča žoga.
Utrinek s finalne tekme 10. Praznika Slofutsala.

Najbolj športna ekipa: Hirka Eko-Slik
Najbolj oddaljena ekipa: Konteso, Smederevo (Srbija)
Najbolj simpatična ekipa: AFC Alternativo, Ugljevik (BiH)
Najboljši igralec: Dragan Petrovič (AI Avtohiša)
Najboljši strelec: Denis Totoškovič (AI Avtohiša)
Najboljši vratar: Florijan Fras (Picerija Špajza)
Član naj peterke: Mile Simeunovič (AI Avtohiša)
Član naj peterke: Nejc Hozjan (Okrepčevalnica Tmin)

Finale:
AI AVTOHIŠA : OKREPČEVALNICA TMIN AMAZONKA 3:2 (2:1)
strelci: 0:1 Dragan Petrovič, 0:2 Denis Totoškovič, 1:2 Jaka Sovdat, 2:2 Nejc Hozjan, 2:3 Denis Totoškovič;