Milanski mestni derbi brez golov

Milano, 19. 04. 2015 22.34 |

Nogometaši Interja in AC Milana so odigrali še enega v nizu večnih mestnih derbijev. Tokratni na Giuseppe Meazzi se je končal z najbolj nepopularnih 0:0.

V italijanski Serie A sta bila konec tedna na sporedu dva derbija. Prvi v soboto, ko je prvak Juventus z 2:0 odpravil drugouvrščeni Lazio, drugi pa danes, ko sta se na Giuseppeju Meazzi na 'Derbyju della Madonnina' udarila Inter in AC Milan. Napovedi trenerjev Roberta Mancinija in Filippa Inzaghija pred dvobojem sta bili skopi, saj je obema jasno, da se so se v preteklosti na derbijih že dogajali čudeži. Tokrat so si gledalci želeli le dobrega nogometa, saj moštvi v letošnji sezoni ne blestita.

Hernanes je nekajkrat nevarno zapretil.
Hernanes je nekajkrat nevarno zapretil. FOTO: Reuters

Napetost na zelenici je bila izjemna, igralci obeh moštev motivirani, kot že dolgo ne, gledalci pa so čakali na prvi gol. V prvem polčasu zaman, nerazzuri pa so imeli vseskozi minimalno terensko premoč in bili nevarnejši v zaključkih akcij. Praviloma jim je veselje preprečil španski vratar Diego Lopez, ki je v 11. minuti zaustavil nevaren poizkus Hernanesa. Tri minute zatem je na drugi strani nevarno zapretil Jeremy Menez, a ostalo je pri začetnih 0:0. V 29. minuti se je prvič na tekmi zatresla mreža gostiteljev, a sodnik je zaradi prekrška Nigela De Jonga nad slovenskim vratarjem Samirjem Handanovićem gol razveljavil.

V nadaljevanju so bili vnovič nekoliko bolj konkretni gostitelji, aktivna sta bila predvsem Hernanes in Rodrigo Palacio, dvojec pa je poskrbel tudi za (kratko) veselje med privrženci Interja. V 72. minuti je namreč po njuni bliskoviti akciji avtogol dosegel Philippe Mexes, a glavni sodnik Luca Banti je zaradi prekrška Argentinca, gol razveljavil. Obstreljevanje Lopezovih vrat se je nadaljevalo, v zadnjih desetih minutah je nekajkrat čudežno posredoval – sploh ob poizkusih Xherdana Shaquirija in Palacia - , a mrežo ohranil nedotaknjeno. Vse do izteka igralnega časa, tako da se je večni milanski derbi končal brez golov in zmagovalca.