Van Marwijka skrbi poškodba Sneijderja

Rotterdam, 31. 05. 2012 09.40 |

Nogometaši nizozemske reprezentance so na prijateljskem obračunu z 2:0 premagali Slovake, a pri tem izgubili Wesleyja Sneijderja. Podrobnosti poškodbe gležnja bodo znane po temeljitih pregledih.

Wesley Sneijder (levo) se je poškodoval na prijateljskem dvoboju s Slovaki.
Wesley Sneijder (levo) se je poškodoval na prijateljskem dvoboju s Slovaki. FOTO: Reuters

Nizozemska nogometna izbrana vrsta je v sklopu priprav na evropsko prvenstvo premagala Slovake (2:0), selektor Bert van Marwijk pa po dvoboju nima posebej veliko razlogov za zadovoljstvo. Razlog je poškodba enega ključnih mož izbrane vrste Wesleyja Sneijderja. Po zračnem duelu je namreč vezist Interja obležal na travniku in se prijel za gleženj.

Štiri minute pozneje se je nato stežka sprehodil z igrišča, zamenjal pa ga je strelec drugega gola na dvoboju Rafael van der Vaart. Teža Sneijderjeve poškodbe bo znana po podrobnejših preiskavah.

Brazilci nadigrali Američane

V prijateljski nogometni tekmi je Brazilija v Washingtonu premagala ZDA s 4:1 (2:1). Najboljši igralec tekme je bil mladi brazilski zvezdnik Neymar, ki je dosegel gol iz enajstmetrovke, še dva pa je pripravil. Napadalec Santosa je najstrožjo kazen izkoristil v 12. minuti, nato pa so gole dosegli še Thiago Silva (26.), Marcelo (52.) in Alexandre Pato (88.), edini gol za Američane je dosegel Herculez Gomez v 45. minuti.