Valencia do velike prednosti v mestnem derbiju

Valencia, 20. 01. 2012 11.16 |

Nogometaši Valencie so na uvodni tekmi četrtfinala španskega kraljevega pokala Levante premagali s 4:1 in si zagotovili lepo prednost pred povratnim obračunom.

Nogometaši Levanteja so bili na Mestalli brez moči.
Nogometaši Levanteja so bili na Mestalli brez moči. FOTO: Reuters

Netopirji so glavnino posla na Mestalli opravili že v prvem polčasu, ko so zadeli trikrat. V 24. minuti je bil uspešen Brazilec Jonas, ki je prejel lepo podajo od Pabla Hernandeza. Nekaj minut pozneje je veliko napako gostujočega branilca Javija Vente izkoristil Roberto Soldado. Gostom je v 37. minuti izid uspelo znižati, natančen je bil Arouna Kone. Do odmora pa so si varovanci Unaija Emeryja spet priigrali dva zadetka prednosti. Ob samem izteku je bil po vnovični podaji razigranega Hernandeza tokrat na pravem mestu Pablo Piatti. V zadnjih izdihljajih tekme je Tino Costa postavil končnih 4:1.