Villarreal, 23. 10. 2011 20.04 |

Največje presenečenje letošnjega španskega prvenstva Levante je v 10. krogu na stadionu El Madrigal suvereno odpravil Villarreal (3:0) in spet zasedel vrh La lige.

Trener Levanteja Juan Ignacio Martinez svoje delo opravlja z odliko.
Trener Levanteja Juan Ignacio Martinez svoje delo opravlja z odliko. FOTO: Reuters

Levante kljub finančni stiski v letošnji sezoni igra kot prerojen. Proti Villarrealu so bili nogometaši iz Valencie precej boljši nasprotnik in se z že šesto zmago spet povzpeli na sam vrh španskega prvenstva. Mrežo "rumene podmornice" je s pravim evrogolom v 16. minuti načel Juanlu. Španec je pred koncem prvega dela mrežo varovancev Juana Carlosa Garrida zatresel še enkrat in postavil izid prvega polčasa (2:0). Tudi v nadaljevanju smo spremljali enosmerni promet, premoč Levanteja pa je v 58. minuti s strelom pod prečko kronal Arouna Kone. Domači ljubljenci so bili oškodovani v 72. minuti, ko je vratar Levanteja Gustavo Munua v kazenskem prostoru očitno zrušil Marca Rubena, sodnik Delgado Ferreiro pa je videl le simuliranje in Argentincu pokazal rumeni karton. Težko gre verjeti, da bi morebiten zadetek Villarreala spremenil potek srečanja, saj so gostje vseskozi držali niti igre v svoji nogah in zasluženo zmagali.

Villarreal – Levante 0:3 (0:2)